Утилізація матраца: все, що потрібно знати

Ортопедичні матраци мають певний термін служби. При правильній експлуатації та коректному догляді, даний період можна продовжити до 5, 10 і 15 років. Але час, коли ортопедичний матрац втратить свої позитивні властивості та потребуватиме утилізації, все одно настане. Тому сьогодні ми розповімо, як викинути ортопедичний матрац без шкоди для вас та навколишнього середовища. Підготували для вас докладну інструкцію.

Коли потрібно утилізувати матрац?

Період експлуатації ортопедичних матраців залежить від декількох факторів. Враховуючи особливості конструкції, тип наповнювача, дотримання або недотримання правил експлуатації, догляду, зберігання, транспортування. Зрозуміти, що ортопедичний матрац став непридатним до використання, допоможуть:

  • Провали та прогини в конструкції. Можуть бути спровоковані несвоєчасним переворотом виробу, розміщенням на поверхні важких предметів, а також природним зносом.

  • Пошкодження пружинами — ви почали відчувати тиск пружин або помітили, що одна з них пошкодила чохол.

  • Поява неприємного запаху, який не зникає після прання і професійної хімчистки.

Природний знос матраца настає, залежно від його виду, цінової категорії та інших чинників, через 5, 10 або 15 років регулярної експлуатації.

Корисна порада: не зволікайте з утилізацією матраца. Зношений виріб непридатне до експлуатації: втрачає свої ортопедичні функції. А забруднення, які накопичилися в процесі багаторічної експлуатації, можуть стати причиною алергічних реакцій.

Про важливість правильної утилізації матраца

Часто власники старих матраців не хочуть морочитися зі здачею вироби на переробку. І перше рішення, яке вони приймають — просто винести ортопедичний матрац на смітник. Ми не рекомендуємо так робити з ряду причин, які розповімо нижче.

Річ у тому, що ортопедичний матрац в процесі експлуатації накопичує пил, вологу, різні запахи — стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій та мікроорганізмів. Які, своєю чергою, небезпечні для здоров'я людини.

На міському звалищі виріб пролежить, не розкладаючись, не менше 10 років — матеріали, з яких виробляються ортопедичні матраци, розкладаються дуже довго. А також видають бруд, що накопився в навколишнє середовище.

Також старий ортопедичний матрац — сприятливе середовище для розмноження гризунів (мишей, щурів). Вони своєю чергою розносять небезпечні інфекції, які серйозно шкодять здоров'ю людини.

Пам'ятайте: саме викинутий ортопедичний матрац може стати причиною пожежі на звалищі: деякі матеріали, піддаючись впливу сонця і реагуючи з хімічними речовинами, легко займаються.

Як результат: неправильна утилізація ортопедичного матраца — це ризик для навколишнього середовища та екологічної ситуації Дуже важливо подбати про коректну переробку. Це не так складно, як здається на перший погляд.

Завершення терміну експлуатації: куди викинути старий матрац без шкоди для себе та навколишнього середовища

Є кілька способів утилізації таких виробів. Ортопедичні матраци — це великогабаритне сміття. Це означає, що найпростіший спосіб позбутися від такого виробу — розмістити його в спеціалізований контейнер для великогабаритних відходів. Як правило, вони присутні в більшості житлових комплексів. Але такий метод — найменш оптимальний. Як ми вже повідомили вище, в такому випадку матрац буде просто розкладатися на звалищі цілими десятиліттями.

Правильна альтернатива — здача матраца на повторну переробку. Вироби приймають для утилізації деякі пункти зі збору сміття (необхідно уточнювати в кожному конкретному випадку) і компанії, які займаються продажем ортопедичних матраців.

Утилізація матраца — це:

  • Турбота про навколишнє середовище. Виріб переробляється без шкоди для екології та здоров'я людини, не забруднює природу. Утилізація матраца допомагає істотно скоротити кількість побутових відходів, що продукуються людьми щодня.

  • Можливість повторного використання сировини. Матеріали, з яких зроблений матрац, не просто викидаються: вони проходять переробку та можуть бути застосовані для інших цілей.

  • Максимальна безпека — знижується ризик пожежі на звалищі, появи паразитів — мишей та щурів, які переносять небезпечні для людини захворювання.

​​​​​​​

Приємний бонус: якщо ви здаєте матрац на переробку в магазин, то деякі компанії пропонують вам додаткову знижку на наступну покупку матраца. Виходить дуже вигідно для вас і нешкідливо для навколишнього середовища.

Переробка матраців: правильна технологія утилізації

У більшості випадків, переробка ортопедичних матраців проводиться вручну. Тому, що конструкція виробів є складною. Але в деяких випадках (на великих підприємствах) можлива автоматизована переробка.

Процес правильної утилізації ортопедичних матраців:

  • Виріб розділяється на складові — знімається тканинна оболонка, виймаються пружини (у пружинних моделей), наповнювач.
  • Всі елементи сортуються залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Окремо йдуть наповнювачі по групах — кокосова койра, ортопедична піна і так далі. Окремо — тканини для чохлів. Та ще однією групою — металеві компоненти.
  • Всі групи сировини відправляються на повторну переробку. Наприклад, старі пружини переплавляються і часто служать для виробництва нових пружинних блоків. Решта складових — тканина, наповнювач — використовуються для виробництва інших виробів.

Таким чином, ми уникаємо великої кількості відходів. А кожен матеріал отримує "друге життя". І продовжує приносити користь. Тому ми наполегливо рекомендуємо не викидати старі матраци: здавайте їх на повторну переробку, дбайте про благополуччя своєї сім'ї та про природу. Це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Фахівці компанії "Мебіліс" впевнені: правильна переробка матраців — це дуже важливо. Адже ми дбаємо не тільки про ваш комфорт, але й про навколишнє середовище. Наші менеджери із задоволенням проконсультують вас по утилізації матраців і дадуть відповідь на всі запитання.