«Як правильно доглядати за матрацом, щоб він слугував вам значно довше?». Рано чи пізно, після покупки ортопедичного матраца або топеру виникає це питання. Якщо ви зараз читаєте цю статтю, то у вас цей момент настав. І ми цьому дуже раді. :) Адже підготували всією командою для вас поради і лайфхаки по догляду за матрацом. Використовуючи їх, ви можете продовжити термін його експлуатації на кілька років, а то і на 3-5 років, дотримуючись лише кілька простих правил.

Який термін експлуатації у кожного типу матраца?

Третину свого життя ми проводимо в ліжку, тому від обраного матраца залежить практично весь процес комфортного сну. Обираючи матрац, важливо знати який термін експлуатації у кожного з видів матраців. Знаючи вид матраца, можна приблизно спрогнозувати скільки часу він прослужить вам. Отже, можуть бути матраци декількох видів:

Незалежно від того, який ви вирішили купити тонкий матрац або пружинний потрібно знати лише кілька простих правил, які допоможуть продовжити термін його служби.

Прості і правильні рекомендації по догляду за матрацом

Наша команда професіоналів інтернет-магазину Mebilis підготувала для вас корисні рекомендації. Вони допоможуть подбати про ваш матраці і комфортному, здоровий сон.

  1. Головна рекомендація, яка є основоположною при догляді за матрацом - перевертайте його перший рік. Ні, звичайно ж не щодня. Перевертати потрібно 1 раз в 3 місяці. Всього вийде 4 рази на рік, але максимально ефективні. Міняти потрібно буде положення: «голова-ноги», «ноги-голова», «верх-низ», «низ-верх».
  2. Один раз в три місяці матрац потрібно чистити від пилу. Як чистити матрац, без шкоди для наповнювачів? Для чищення бажано використовувати тільки виключно щітку або пилосос. Вони не нашкодять матрацу на відміну від води, а тільки ефективно його очистять від пилу і інших забруднень.
  3. Провітрюйте матрац відразу ж після його покупки і розпакування. Провітрювати матрац потрібно, щоб прибрати всі зайві запахи після виготовлення матраца. Після покупки матраца його необхідно розпакувати і провітрювати декілька годин в горизонтальному положенні. А в подальшому, досить буде провітрювати 1-2 рази в 3 місяці по кілька годин.
  4. Одягайте наматрацник. Це допоможе вберегти матрац від незначних забруднень або від кігтиків домашніх вихованців, які так люблять їх точити про приємне покриття. Від забруднень, пилу і зносу саме чохол для матраца допоможе вберегти ваш матрац. Його потрібно прати тільки раз в півроку в пральній машинці і знову одягати свіжий чохол. Чохли та наматрацники в багатьох моделях продаються вже з матрацом, але також можна купити чохол для матраца окремо, якщо ж старий перестав подобається. Якщо ж боїтеся електризації або що він може бити струмом, то вибирайте наматрацники просочені антистатичним засобом. Воно запобігає накопиченню статичної електрики.

Чого робити з матрацами небажано?

З тим, що потрібно робити, для того, щоб продовжити термін експлуатації матраца ми з вами розібралися. Але давайте також розберемося, чого не потрібно робити, щоб його не скоротити? :)

  1. НЕ СКРУЧУЙТЕ. Скручувати в рулон можна тільки тонкі матраци, при їх виготовленні це вже закладено в їх функціональність, вони з легкістю скручуються в рулон. АЛЕ, матраци з пружинним блоком не потрібно скручувати, так як ця маніпуляція деформує пружинний блок і його можна потім просто викинути.
  2. НЕ СТАВТЕ У ВЕРТИКАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ. Це загрожує скупченням наповнювачів в одному місці, що загрожує  деформацією і неможливістю подальшої експлуатації. Зберігайте матрац в горизонтальному положенні.
  3. НЕ ВИБИВАЙТЕ. Тонкі матраци топери заборонено вибивати, оскільки це може призвести не до чистого від пилу матрацу, а до його неминучим пошкодженням. Щоб цього уникнути використовуйте для його чистки щітку або пилосос. Вам не доведеться годинами його бити, ви просто сядьте на нього і очистіть потрібні вам зони від пилу.

Користуйтеся цими рекомендаціями, щоб максимально продовжити термін експлуатації вашого матраца. Щоб ваш сон і сон ваших близьких був здоровим і по-справжньому комфортним. А якщо забажаєте купити тонкий матрац, з радістю допоможемо вам вибрати і проконсультруем вас по всім вашим матраців.